SZKOŁA
           NAUCZYCIEL
           PROJEKTY
           RODZICE
           DLA UCZNIÓW
           GALERIA
            DODATKI

2010/2011

Turniej tenisa stołowego

13 grudnia 2010 w Naszej szkole odbył się powiatowy drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. W zawodach, których organizatorem i sędzią głównym była p. E. Radajewska, brały udział drużyny ze Sławy, Gimnazjum nr 1 we Wschowie oraz zespół gospodarzy – Gimnazjum nr 2 we Wschowie. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono najlepsze zespoły, które otrzymały puchary oraz awans do półfinałów wojewódzkich. W kategorii dziewcząt 1msc zajęły dziewczęta z Gimnazjum w Sławie, 2 msc Gimnazjum nr 2 – Weronika Nawrot i Iza Ciesielska, 3 msc Gimnazjum nr 1 we Wschowie. W kategorii chłopców 1 msc i awans Gimnazjum nr 2 we Wschowie – Przemek Wojdyła , Krzysztof Drzewiecki, 2msc Gimnazjum nr 1 we Wschowie, 3 msc Gimnazjum w Sławie. Warto dodać, że odkąd istnieje nasza szkoła, czyli już od 10 lat, nasza młodzież dociera do finałów wojewódzkich. Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. (E.R)

Siatkówka dziewcząt klas pierwszych

22 listopada 2010 r. na sali OSiR we Wschowie, odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt klas pierwszych szkół gimnazjalnych. W zawodach brały udział drużyny: Gimnazjum nr 1 - gospodarz imprezy, Gimnazjum językowe oraz Gimnazjum nr 2 . Nasz zespół w składzie: Ola Dubniewska, Weronika Nawrot, Kasia Kamola, Sandra Kube, Daria Wawrzyniak, Paulina Pechel,Weronika Pełka, Kasia Sowińska, Ola Milewicz, zajął zaszczytne 1 msc, zdobywając puchar oraz nagrodę rzeczową. Turniej odbył się w miłej atmosferze, a zawodniczki przestrzegały zasad fair- play. Gratuluję zwycięstwa i życzę dalszych sukcesów na boisku. (opiekun: E.Radajewska)

Siatkówka pierwszoklasistów w Sławie

30.11.2010 r. odbył się w sali gimnastycznej Gimnazjum w Sławie turniej piłki siatkowej chłopców (rocznik 1997) zorganizowany przez UKS OLIMPIJCZYK działający przy Gimnazjum w Sławie. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły: Gimnazjum nr1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Językowe ze Wschowy oraz Gimnazjum ze Sławy. Mecze rozgrywane były w systemie "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.
Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Wojdyła Przemek (1e), Stanek Marcel (1e), Jurczak Paweł (1e), Sitarz Mateusz (1e), Marciszyn Adam (1e), Marciszyn Marek (1d), Cholewa Marcin (1d), Jenczak Kamil (1a), Okupnik Dominik (1a), Drzewiecki Krzysztof (1b) i Bieleń Dominik (1b) wywalczyła I miejsce w turnieju, II miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1 ze Wschowy, na III miejscu uplasowało się Gimnazjum ze Sławy a Gimnazjum Językowe ostatecznie zajęło IV miejsce. (mgr Z. Filipowski)

   

Gimnazjum Nr 2 we Wschowie znów najlepsze w województwie w biegach przełajowych!!!

Podczas rozegranych 23.10.2010 r. w Długich k. Strzelc Krajeńskich finałów Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły. Zespół dziewcząt w składzie: Roksana Oleśniewicz, Lidia Zając, Agnieszka Piter, Jolanta Wojciechowska, Dominika Pawlak, Karolina Kowalczyk, Sandra Wojciechowska i Natalia Lenart wywalczył tytuł Drużynowych Mistrzów Województwa. A zespół chłopców w składzie: Dawid Laszczowski, Bartosz Zubrzycki, Marcin Jurczak, Mateusz Pawłowicz, Artur Szułczyński wywalczył drużynowo trzecie miejsce w Mistrzostwach Województwa. Brawa dla naszych uczniów i opiekuna Andrzeja Orłowskiego. Mamy nadzieję, że ten start to początek naszych kolejnych sukcesów sportowych w roku szkolnym 2010/2011.

2009/2010

TURNIEJ SIATKARSKI - SŁAWA

W tegorocznym turnieju piłki siatkowej chłopców - pierwszoklasistów szkół gimnazjalnych powiatu wschowskiego, który odbył się 18 czerwca br. w sławskim gimnazjum, udział wzięły cztery zespoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Językowe ze Wschowy oraz Gimnazjum ze Sławy. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Naszą szkołę reprezentowali: K. Bąkiewicz (1e - kapitan), K. Joachimiak (1e), M. Jurczak (1e), M. Majchrzak (1e), P. Moskalewicz (1e), M. Stachowiak (1e), D. Gruszkowski (1a) i M. Mickiewicz (1d). Zespołowi oraz p. Zbigniewowi Filipowskiemu (prowadzącemu zespół) należą się ogromne gratulacje, gdyż wywalczyli I miejsce! Organizatorami turnieju był UKS OLIMPIJCZYK działający przy Gimnazjum w Sławie.

   

ZAKOŃCZENIE TURNIEJÓW SPORTOWYCH

2 czerwca 2010 r., podczas obchodów Dnia Sportu w naszej szkole, odbyło się uroczyste zakończenie Czwartego Turnieju Piłki Siatkowej Zespołów Mieszanych. W rozgrywkach pomiędzy klasami naszej szkoły wzięło udział 9 zespołów. Uczniowie rywalizowali w systemie "każdy z każdym" o miano "Mistrza szkoły". Klasy za udział w turnieju i zdobycie miejsc uzyskały dodatkowo punkty w rywalizacji o tytuł najaktywniejszej klasy szkoły. I miejsce, tytuł mistrza i Puchar Przechodni Dyrektora Gimnazjum nr 2 we Wschowie zdobył zespół z kl. 3c w składzie: Agnieszka Gapys, Ewa Cholewa, Agata Szamra, Weronika Wojciechowska, Kamil Wojciechowski, Marcin Rzeźnik i Mateusz Starkbauer. II miejsce zdobył zespół z kl. 1e a II miejsce zajęła drużyna z kl. 3d.


   

Tego samego dnia zakończono Czwarty Szkolny Turniej Piłki Halowej Chłopców 2009/2010. W rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn, które również rywalizowały o tytuł "Mistrza szkoły" oraz o tytuł "Króla Strzelców". I miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Gimnazjum nr 2 we Wschowie zdobyła klasa 3d w składzie: Andrzej Zgóralski, Maciej Drobnik, Jakub Syc, Rafał Nowak, Dawid Niepla, Maciej Liszewski i Jakub Baczyński. II miejsce wywalczyła kl. 2f a III miejsce zajęła kl. 3e. Królem strzelców został Andrzej Zgóralski z kl. 3d, który strzelił 21 goli.

   

W obu turniejach uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i statuetki, które organizator i prowadzący mgr Zbigniew Filipowski uzyskał z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

MŁDZIEŻOWA LIGA SIATKÓWKI CHŁOPCÓW 2009/2010

26 kwietnia 2010 r. w sali sportowej I LO we Wschowie odbyło się uroczyste zakończenie szóstej edycji Młodzieżowej Ligi Siatkówki Chłopców w roku szkolnym 2009/2010.W rozgrywkach wzięło udział 9 zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Wschowy i Sławy.
Mecze odbywały się według rozpisanego kalendarza spotkań w dwóch rundach (jesiennej i wiosennej) od 16 października 2009 do 26 kwietnia 2010.
Gimnazjum nr 2 we Wschowie reprezentowali uczniowie w składzie: Drobnik Maciej 3d - kapitan, Andrys Adam 3g, Wojciechowski Kamil 3c, Bieleń Sebastian 3e, Rodziewicz Artur 3e, Szułczyński Artur i Gadkowski Bartosz z 2f, Bąkiewicz Kacper oraz Moskalewicz Paweł i Majchrzak Miłosz z 1e.
I miejsce w Młodzieżowej Lidze Siatkówki Chłopców 2009/2010 zdobyła pierwsza drużyna ZS we Wschowie, II miejsce wywalczył zespół Gimnazjum nr 2 we Wschowie a pierwsza drużyna I LO we Wschowie zajęła III miejsce. Wszystkie zespoły zostały wyróżnione dyplomami i upominkami.

prowadzący zespół: mgr Zbigniew Filipowski

   

"MŁODE TALENTY SIATKARSKIE"

30 kwietnia br. w naszej hali sportowej odbył się turniej piłki siatkowej chłopców z pierwszych klas gimnazjalnych powiatu wschowskiego. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Językowe ze Wschowy oraz Gimnazjum ze Sławy. Mecze rozgrywane były w systemie "każdy z każdym" do trzech wygranych setów. Celem spotkania było: propagowanie siatkówki, respektowanie zasad sportowej rywalizacji i współzawodnictwa ("fair play"), wychwycenie i promowanie młodych talentów siatkarskich, wychowywanie poprzez sport, doskonalenie umiejętności technicznych i taktycznych podczas gry, przyswajanie wiadomości z zakresu przepisów gry. Rada Rodziców naszego gimnazjum ufundowała dyplomy, poczęstunek i napoje a pełnomocnik Burmistrza ds. Młodzieży i Profilaktyki - pan Krzysztof Rękoś przekazał puchary i nagrody rzeczowe. Pan dyrektor Władysław Chilarski oficjalnie otworzył i uroczyście zakończył zawody wręczając puchary, dyplomy i nagrody zespołom.
Nasz zespół (w składzie: Bąkiewicz Kacper 1e - kapitan, Joachimiak Karol 1e, Jurczak Marcin 1e, Majchrzak Miłosz 1e, Moskalewicz Paweł 1e, Stachowiak Maciej 1e, Gruszkowski Dawid 1a i Baczyński Paweł 1b) wywalczył I miejsce, II miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1 ze Wschowy, na III miejscu uplasowało się Gimnazjum Językowe a Gimnazjum ze Sławy zajęło IV miejsce.

organizator i prowadzący: mgr Zbigniew Filipowski

   

TENIS STOŁOWY - LOM

Rozegrano kolejne etapy zawodów sportowych w ramach LOM - Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Drużyna chłopców w składzie Adam Andrys, Rafał Matuszczak oraz Rafał Nowak uzyskali awans do Wojewódzkiego finału drużynowego turnieju tenisa stołowego, który zostanie rozegrany 12.04.2010 w Drzonkowie. Ogromnie gratulujemy i nadal trzymamy kciuki.

Opiekun zespołu p. E. Radajewska

PIŁKA SIATKOWA - NOWA SÓL

W Nowej Soli 26.03.2010 r. drużyna dziewcząt w piłce siatkowej po zaciętej rywalizacji z zespołami takimi jak G2 Nowa Sól, G z Żagania czy G. z Lubska zajęła 2 miejsce i awansowała do półfinałów wojewódzkich. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek.

Opiekun zespołu p. E. Radajewska

VIII MEMORIAŁ IM. ZBIGNIEWA SZADAJA

W środę 24 marca 2010 r. odbył się VIII Memoriał im. Zbigniewa Szadaja w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych zorganizowany przez Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. W rozgrywkach uczestniczyło 12 zespołów. Rozgrywki odbywały się systemem grupowym (4 grupy po3 zespoły). W grupie grano każdy z każdym. Zwycięzcy z grup grali następnie o miejsca 1-4, drudzy w grupach o miejsca 5-8 a trzeci w grupach o miejsca 9-12. W Memoriale zdobyliśmy II miejsce przegrywając w meczu finałowym 28 : 30 z Gimnazjum nr 3 z Głogowa. Oprócz tego zawodnik z naszej drużyny-Maciej Drobnik został wybrany po raz drugi z rzędu najlepszym zawodnikiem turnieju i uhonorowany statuetką i nagrodą rzeczową.
Skład zespołu: Drobnik Maciej (3d, kapitan), Andrys Adam (3g), Wojciechowski Kamil (3c), Szułczyński Artur (2f), Gadkowski Bartosz (2f), Bieleń Sebastian (3e), Rodziewicz Artur (3e), Bąkiewicz Kacper (1e), Moskalewicz Paweł (1e) i Majchrzak Miłosz (1e).

mgr Zbigniew Filipowski

UNIHOC CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

15 marca 2010 r. w sali sportowej OSiR we Wschowie odbyły się Zawody Powiatu Wschowskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Szkół Gimnazjalnych w unihoca chłopców. W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Językowe ze Wschowy.
Nasza szkolna drużyna w składzie: M. Drobnik (3d, kapitan), R. Nowak (3d), J. Syc (3d), B. Jasiński (2b), Ł. Dziedzic (2b), M. Sadowski (3e, bramkarz), M. Majewski (3e), B. Matyla (3e), A. Rodziewicz (3e), S. Bieleń (3e), M. Rzeźnik (3c) i K. Wojciechowski (3c) zajęła I miejsce. II miejsce wywalczyło Gimnazjum Językowe a na III miejscu uplasowała się drużyna z Gimnazjum nr 1.

Tego samego dnia w sali OSiR odbyły się Zawody Powiatu Wschowskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Szkół Gimnazjalnych w unihoca dziewcząt. W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Gimnazjum nr2, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Językowe ze Wschowy.
Zespół dziewcząt wystąpił w składzie: Janicka Kamila (2e, kapitan), Janicka Wiktoria (2e), Kola Maria (2e), Pietrzyk Pamela (2f), Śliwa Katarzyna (2f), Mała Izabela (2f), Piwowarska Dorota (2b, bramkarka), Cukier Martyna (2b), Mickiewicz Joanna (3e), Rutkowska Marlena (3d) Bartkowiak Patrycja (3d) i Biała Iwona (3d)
I m. zajął zespół Gimnazjum nr 2, II m. - Gimnazjum Językowe, III m. - Gimnazjum nr 1.

prowadzący zespół: mgr Zbigniew Filipowski

PIŁKA SIATKOWA - ZAWODY POWIATU WSCHOWSKIEGO

3 marca br. odbył się w naszej hali sportowej turniej piłki siatkowej chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Gimnazjalnej. W rozgrywkach uczestniczyło pięć zespołów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Językowe ze Wschowy oraz Gimnazjum ze Sławy i Szlichtyngowy.
Nasz zespół zagrał w składzie: Drobnik Maciej (3d, kapitan), Andrys Adam (3g), Wojciechowski Kamil (3c), Rodziewicz Artur (3e), Bieleń Sebastian (3e), Gadkowski Bartosz (2f), Szułczyński Artur (2f), Pawłowicz Mateusz (2f), Bąkiewicz Kacper (1e), Moskalewicz Paweł (1e), Majchrzak Miłosz (1e).
I m. w turnieju zdobyło Gimnazjum nr 1 ze Wschowy, II m. wywalczyła drużyna naszego gimnazjum, III m. zdobyło Gimnazjum ze Szlichtyngowy.

organizator i prowadzący: mgr Zbigniew Filipowski

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

23 lutego 2010 r. w naszej hali sportowej rozegrany został mecz piłki ręcznej dziewcząt pomiędzy Gimnazjum nr 2 we Wschowie a Gimnazjum ze Szlichtyngowy w ramach Lubuskiej Olimpiady Szkół Gimnazjalnych na szczeblu powiatu wschowskiego.
Nasze gimnazjum reprezentował zespół w składzie: Ż. Kubicka 3f (kapitan), P. Szafrańska 3f (bramkarka), J. Bogusławska 3f, M. Krystkowiak 3f, I. Biała 3d, M. Rutkowska 3d, A. Rodak 3g , E. Cholewa 3c, M. Cukier 2b, N. Zajączkowska 2d, M. Szymańska 2f, I. Mała 2f, K. Śliwa 2f, oraz P. Pietrzyk 2f.
Drużyna naszego gimnazjum wygrała z Gimnazjum ze Szlichtyngowy 8:4 i awansowała do rozgrywek rejonowych.

organizator i prowadzący: mgr Zbigniew Filipowski

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

23 lutego 2010 r. w naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Szkół Gimnazjalnych na szczeblu powiatu wschowskiego. W rozgrywkach wzięły udział trzy zespoły: Gimnazjum nr 2 we Wschowie, Gimnazjum ze Sławy i Gimnazjum ze Szlichtyngowy.
Nasze Gimnazjum reprezentował zespół w składzie: M. Drobnik 3d (kapitan), J. Syc 3d, R. Nowak 3d, R. Matuszczak 3g, K. Wojciechowski 3c, J. Śliwiński 3f, D. Tkacz 3a (bramkarz), M. Dederek 1e (bramkarz), A. Szułczyński 2f, K. Wośkowiak 2f, M. Majewski 3e, M. Sadowski 3e, S. Bieleń 3e i A. Rodziewicz 3e.
I m. w turnieju zdobyła drużyna naszego gimnazjum, na II m. uplasował się zespół ze Szlichtyngowy a na III m. znalazła się drużyna ze Sławy. Gimnazjum nr 2 we Wschowie awansowało do rozgrywek rejonowych.

organizator i prowadzący: mgr Zbigniew Filipowski

DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

18 lutego 2010 r. odbył się powiatowy drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięły zespoły ze Sławy oraz Gimnazjum nr 2. Turniej rozgrywano systemem do trzech zdobytych punktów, a każdy mecz do trzech wygranych setów. Awans do kolejnego etapu - PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO uzyskały szkoły: w kategorii dziewcząt: Gimnazjum w Sławie (nasze dziewczęta: Iza Jędrzejczak oraz Kateryna Kaplychna zajęły 2 miejsce). W kategorii chłopców: 1 m. zajął zespół Gimnazjum nr 2 w składzie: Adam Andrys, Rafał Matuszczak, Rafał Nowak. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ;)

opiekun i organizator zawodów
mgr Elżbieta Radajewska

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

9 lutego 2010 r. w naszej szkole odbył się powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt. Udział wzięły wszystkie szkoły gimnazjalne z naszego powiatu. Zawody były rozgrywane systemem "każdy z każdym". Po zaciętej walce, wygrywając wszystkie mecze, zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 2 we Wschowie - opiekun mgr E. Radajewska, uzyskując tym samym awans do etapu rejonowego. Kolejno miejsca zajęły:
1.Gimnazjum nr 2 we Wschowie,
2.Gimnazjum Szlichtyngowa,
3.Gimnazjum Sława,
4.Gimnazjum Językowe we Wschowie
5.Gimnazjum nr 1 we Wschowie.
Serdecznie dziękujemy zawodniczkom, kibicom i osobom pomagającym w organizacji imprezy. Gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

mgr E. Radajewska

V TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ CHŁOPCÓW

22 stycznia 2010 r. w godzinach 9 - 14 odbył się w sali sportowej Gimnazjum nr 2 we Wschowie piąty Turniej Piłki Halowej chłopców szkół gimnazjalnych powiatu wschowskiego w ramach "Ferii zimowych na sportowo". W turnieju wzięły udział cztery zespoły: Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 ze Wschowy oraz Gimnazjum ze Sławy i z Ciosańca. Mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdym", 2 x 20 min. Celem imprezy było propagowanie aktywnego wypoczynku w czasie wolnym, wychowanie poprzez sport i respektowanie zasad "fair play". Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 2 we Wschowie zapewniła uczestnikom napoje, posiłek i dyplomy, natomiast Pełnomocnik Burmistrza d/s Profilaktyki i Młodzieży - pan Krzysztof Rękoś ufundował dla każdego zespołu nagrody w postaci piłek do piłki nożnej.
Gimnazjum nr 2 reprezentowali: Drobnik Maciej 3d (bramkarz, kapitan), Syc Jakub 3d, Zgóralski Andrzej 3d, Bieleń Sebastian 3e, Moskalewicz Paweł 1e, Jurczak Marcin 1e, Pietrzak Jakub 2f.
Królem strzelców w Turnieju został Jakub Syc z naszego gimnazjum.
I miejsce w Turnieju wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 2, II miejsce zdobył zespół Gimnazjum ze Sławy, na III miejscu uplasował się zespół z Gimnazjum nr 1, a drużyna Gimnazjum z Ciosańca zajęła IV miejsce.
Organizatorem turnieju był prowadzący nasz szkolny zespół - mgr Zbigniew Filipowski.

NOWOROCZNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

13 stycznia 2010 r. w I Zespole Szkół we Wschowie odbył się Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej „5” Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział pięć zespołów wschowskich: I LO, I Zespół Szkół, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Językowe oraz ZSP w Sławie. Nasze gimnazjum reprezentowali następujący uczniowie: Maciej Drobnik 3d (bramkarz, kapitan), Jakub Syc 3d, Rafał Nowak 3d, Bartosz Matczak 3a, Marcin Milanowski 3c, Michał Majewski 3e, Sebastian Bieleń 3e, Krystian Wośkowiak 2f, Paweł Moskalewicz 1e. I m. wywalczył zespół ze Sławy, natomiast II m. zdobyli nasi reprezentanci, III m. zajęła drużyna I Zespołu Szkół. Gratulujemy!

prowadzący zespół: mgr Zbigniew Filipowski

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

24 listopada 2009 r. w godzinach 9 - 15 w sali gimnastycznej OSiR we Wschowie w ramach projektu "Upowszechnienie kultury fizycznej i sportu" odbył się turniej piłki siatkowej chłopców (rocznik 1996) zorganizowany przez UKS Promyk działający przy Gimnazjum nr 1 we Wschowie. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Językowe ze Wschowy oraz Gimnazjum ze Sławy. Mecze rozgrywane były w systemie "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Celem spotkania było propagowanie siatkówki, respektowanie zasad sportowej rywalizacji i współzawodnictwa.
Gimnazjum nr 2 we Wschowie reprezentował zespół w składzie: Bąkiewicz Kacper 1e (kapitan), Joachimiak Karol 1e, Jurczak Marcin 1e, Majchrzak Miłosz 1e, Moskalewicz Paweł 1e, Kromoliński Artur 1e, Dembiński Wiktor 1d, Dembiński Norbert 1d, Mickiewicz Michał 1d, Łakomy Dominik 1d i Budziński Mariusz 1d.
Drużyna naszego gimnazjum wywalczyła I miejsce w turnieju, II miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1, na III miejscu uplasowało się Gimnazjum Językowe, a Gimnazjum ze Sławy ostatecznie zajęło IV miejsce.

mgr Zbigniew Filipowski

2008/2009

II OTWARTY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

Po raz kolejny na kortach Gimnazjum nr 2 we Wschowie, dnia 17.06.09r. został rozegrany
II otwarty turniej tenisa ziemnego. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 15. zawodników szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych ze Wschowy.

WYNIKI:

Kategoria chłopcy wiek 12-13 lat
1. Miłosz Majchrzak SP nr 2
2. Michał Witkowski SP nr 2
3. Marcin Stefański SP nr 2
4. Mikołaj Szczepaniak SP 1

Kategoria dziewcząt:
1. Marta Nowińska Gim.1
2. Magdalena Kubicz (ponadgim.)
3. Katarzyna Śliwa Gim.2
4. Michalina Samuś (ponadgim.)
5. Weronika Witkowska Gim.2
6. Barbara Zieniewicz Gim.1
7. Aleksandra Dul SP 2

Kategoria chłopców 16-20 lat
1. Wojciech Milczarek (ponadgim.)
2. Marek Rycerz (Gim.-2)
3. Przemysław Nowak (Gim.-2)
4. Michał Kopecki (ponadgim.)

Organizator: mgr Damian Naskręt

 

Rafał Matuszczak wygrał eliminacje Samsung Cup 2009

Podczas rozegranych w Zielonej Górze 14.05.2009r jednej z sześciu eliminacji ogólnopolskich Samsung Cup, uczeń Gimnazjum Nr 2 we Wschowie Rafał Matuszczak zwyciężył w biegu na 1000m. W nagrodę otrzymał puchar, medal, dyplom i telefon komórkowy. Ten sukces pozwolił na awans do zawodów finałowych, które zostaną rozegrane 7.06.2009r w Warszawie podczas memoriału J.Kusocińskiego – gdzie będzie reprezentował Wschowe i Nasze Gimnazjum Nr 2 w walce o tygodniowy wyjazd do Berlina na Mistrzostwa Świata Seniorów w Lekkiej Atletyce, gdzie można będzie podziwiać takie gwiazdy jak, Bolt, Bekele, Dibaba, Isinbajewa i wielu, wielu innych.
Bardzo ładnie zaprezentował się również Jacek Śliwiński 4m w biegu na300m, Maciej Drobnik 5m w pchnięciu kulą, Maciek Liszewski w skoku w dal i Dawid Niepla w biegu na 100m. Na imprezie można było spotkać kilka gwiazd Polskiej LA, jak Jacek Wszoła i Marcin Urbaś.

Gimnazjum nr 2 "Królem" Biegów Przełajowych w Lubuskim

25.04.2009r. Drzonków - W ostatnią sobotę kwietnia został rozegrany finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży -Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Start zakończył się fantastycznym wyczynem uczniów Gimnazjum Nr 2 we Wschowie, którzy pierwszy raz w historii województwa zwyciężyli w rywalizacji gimnazjalnej zarówno dziewcząt jak i chłopców.
Zawody zostały rozegrane przy bardzo słonecznej choć wietrznej pogodzie na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Pięcioboju Nowoczesnym. W rywalizacji uczestniczyły po jednej najlepszej szkole z każdego powiatu. Zespół stanowi 10 dziewcząt, które rywalizuje na dystansie 10x800m i dziesięciu chłopców, którzy odpowiednio rywalizują na dystansie 10x1000m. Ta konkurencja jest nazywana niejednokrotnie "koroną" zawodów szkolnych, bo bardzo często o najwyższe laury sięgają dobrze prowadzeni zawodnicy z gier zespołowych, którzy rywalizują jak równy z równym z lekkoatletami by po około pół godzinie walki pokazać kto jest lepszy. I tym razem rywalizacja była pasjonująca z wieloma zwrotami akcji i częstymi zmianami na medalowych pozycjach, choć po 15’ rywalizacji wiadomo już było, że zwycięzca może być tylko jeden... Nasi gimnazjaliści z dwójki systematycznie powiększali przewagę by ostatecznie pokonać pozostałe szkoły o ponad 30”. Po tegorocznym awansie 6 uczniów na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Zamościu, zdobyciu Drużynowego Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych przez chłopców i V-ce Mistrzostwa przez dziewczyny to kolejny sukces podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego. Szkoda tylko, że pozostałe wschowskie szkoły, które uzyskały awans nie wystartowały w Drzonkowie, praktycznie jako jedyne z całego województwa, przecież wspólnie walczymy o rozsławianie naszej Gminy!
Zespół dziewcząt stanowiły: Agnieszka Piter, Wiktoria Janicka, Kamila Janicka, Magdalena Frąckowiak, Joanna Motuzna, Roksana Olesniewicz, Maria Kola, Izabela Mała, Katarzyna Frąckowiak.
Zespół chłopców stanowili: Miłosz Golik, Rafał Matuszczak, Tomasz Michałowicz, Jakub Oliwa, Szymon Wawrzyniak, Piotr Nikorowski, Dawid Bura, Dawid Laszczowski, Jacek Śliwiński, Piotr Drobnik, Bartosz Miś.
Opiekunowie szkolni:
Elżbieta Korczak, Andrzej Orłowski
Jak widać po szkole podstawowej warto wybrać Gimnazjum Nr 2 Wschowa jeśli chce się osiągać sukcesy sportowe na dużą skalę!!!?

VII MEMORIAŁ IM. ZBIGNIEWA SZADAJA

W dniu 27.03.2009 r. odbył się VII Memoriał im. Zbigniewa Szadaja w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych zorganizowany przez Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. W rozgrywkach uczestniczyło 12 zespołów. Rozgrywki odbywały się systemem grupowym (4 grupy po 3 zespoły). W grupie grano każdy z każdym. Zwycięzcy z grup grali następnie o miejsca 1-4, drudzy w grupach o miejsca 5-8 a trzeci w grupach o miejsca 9-12. Mieliśmy to nieszczęście że trafiliśmy do najsilniejszej grupy z której to zespół z Grębocic został zwycięzcą Memoriału. Pomimo tego zespół naszego gimnazjum został zauważony i wyróżniony Pucharem "Fair Play" i nagrodą w postaci karnetu na basen w Głogowie o wartości 200 złotych. Oprócz tego zawodnik z naszej drużyny - Maciej Drobnik został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju i uhonorowany statuetką i nagrodą rzeczową. Ostatecznie zajęliśmy IX miejsce.
Gimnazjum nr 2 we Wschowie reprezentowali: Drobnik Maciej (2d) - kapitan, Andrys Adam (2g), Wojciechowski Kamil (2c), Rzeźnik Marcin (2c), Gadkowski Łukasz (3e), Zubrzycki Szymon (3e), Suszyński Jarek (3f), Samuś Piotr (3h).

Zbigniew Filipowski

LUBUSKA OLIMPIADA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W UNIHOCA

6 marca 2009 r. w naszej hali sportowej odbyły się Zawody Powiatu Wschowskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Szkół Gimnazjalnych w unihoca chłopców i dziewcząt. W turnieju w kategoriach dziewcząt i chłopców wzięły udział drużyny naszego gimnazjum i Gimnazjum nr 1 we Wschowie.
W kategorii chłopców nasz zespół w składzie: Drobnik Maciej (2d)– kapitan, Nowak Rafał (2d), Syc Jakub (2d), Andrys Adam (2g), Miś Bartosz (3f), Malara Bartosz (3h), Samuś Piotr (3h), Motecha Michał (3h), Misiewicz Mateusz (3h), Bieleń Sebastian (2e), Rzeźnik Marcin (2c)-bramkarz, Zubrzycki Szymon (3e) wywalczył I miejsce, wygrywając z przeciwnikiem 3:1.
W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki: Benier Angelika (3b), Sowa Izabela (3b), Lubera Agata (3b), Jamrożek Daria (3b)-bramkarz, Janicka Kamila (1e)-kapitan, Janicka Wiktoria (1e), Kola Maria (1e), Cukier Martyna (1b), Tatarowicz Paulina (1g)-bramkarz, Pietrzczyk Pamela (1f), Skrzypczak Monika (3g), Naskręt Patrycja (3g) również wywalczyły I miejsce, pokonując Gimnazjum nr 1 wynikiem 7:3.

Zbigniew Filipowski

POWIATOWE MISTRZOSTWA PIŁKI KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

5 marca 2009 r. o godz. 9 we wschowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Piłki Koszykowej dziewcząt. Do boju o I miejsce oraz przepustkę do zawodów rejonowych walczyły dwie drużyny ze Wschowy: Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum ze Szlichtyngowej.
Po uroczystym rozpoczęciu i otwarciu imprezy dwie pierwsze grupy zaczęły rozgrzewkę. Po tych przygotowaniach nasza drużyna w składzie: Żaneta Kubicka, Natalia Pluntke, Paulina Górczak, Dagmara Kusyk, Karolina Antoniak, Milena Szymańska, Iza Mała i Magda Pluntke zaczęła mecz. Gra była zacięta a szanse wyrównane. Każda dawała z siebie wszystko, lecz w pierwszej kwarcie nasze dziewczęta mino wszelkich starań nie dały rady przeciwnej drużynie. Jednak po silnej motywacji naszej wspaniałej trenerki Elżbiety Korczak, koszykarki pokazały klasę wygrywając 47 do 41. I tak wszystkie wygwizdane faule, łokcie w oczach, obite kolana i inne części ciała nie poszły na marne. Po kilkunastominutowej przerwie Gimnazjum nr 2 zagrało z Gimnazjum ze Szlichtyngowej również wygrywając 47 do 12. Mimo zmęczenia grały dobrze i wytrwale, dzięki temu automatycznie wywalczyły sobie I miejsce. Potem zaczął się trzeci i ostatni mecz drugiej drużyny ze Wschowy z Gimnazjum ze Szlichtyngowej. Piłka "latała" po boisku jak szalona a kosze "szły" jeden za drugim, niestety tylko ze strony dziewcząt z "Jedynki", które wygrały. Wszystkie grupy podziękowały sobie nawzajem i zaczął się ostatni etap zawodów.
Zakończenie trwało bardzo krótko. Pan Czesław Kuppe serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom i rozpoczęło się ogłoszenie wyników i wręczenie pucharu.
I m. oraz przepustka do zawodów rejonowych - Gimnazjum nr 2 ze Wschowy
II m. - Gimnazjum nr 1 ze Wschowy
III m. - Gimnazjum ze Szlichtyngowej
Bardzo dziękujemy naszym zwyciężczyniom oraz ich trenerce za reprezentowanie naszej szkoły oraz gratulujemy wygranej.

Paulina Górczak

LUBUSKA OLIMPIADA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁKĘ RĘCZNĄ

4 marca 2009 r. w naszej hali sportowej rozegrane zostały mecze piłki ręcznej chłopców i dziewcząt pomiędzy Gimnazjum nr 2 we Wschowie a Gimnazjum ze Szlichtyngowej w ramach Lubuskiej Olimpiady Szkół Gimnazjalnych na szczeblu powiatu wschowskiego.
Nasi reprezentanci w kategorii chłopców w składzie: Golik Miłosz (3f) – kapitan, Drobnik Maciej (2d), Matuszczak Rafał (2g), Stachowiak Jakub (3b), Gadkowski Łukasz (3e), Pianowski Marek (3e), Śliwiński Jacek (2f), Samuś Piotr (3h), Malara Bartosz (3h), Jankowski Jacek (3h), Majewski Sebastian (3g), Walkowiak Dominik (3g), Kowalczyk Jakub (3g), Wojciechowski Kamil (2c) wygrali mecz 15:7 i awansowali do rozgrywek rejonowych.
Drużyna dziewcząt w składzie: Kubicka Żaneta (2a) – kapitan, Szafrańska Paulina (2f) – bramkarz, Bogusławska Justyna (2f), Benier Angelika (3b), Miaskowska Zuzanna (3f), Górczak Paulina (3f), Anders Patrycja (3a), Cholewa Ewa (2c), Gapys Agnieszka (2c), Wojciechowska Weronika (2c), Grzeszczuk Roksana (3e), Wojdyła Jagoda (3c), Pluntke Natalia (3d) i Buszewicz Kamila (3g) również awansowała do rozgrywek rejonowych, wygrywając mecz 12:2.

Zbigniew Filipowski

IV TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ CHŁOPCÓW

W dniu 20.02.2009 r. w godzinach 9 – 13 odbył się w sali sportowej Gimnazjum nr 2 we Wschowie czwarty Turniej Piłki Halowej chłopców szkół gimnazjalnych powiatu wschowskiego w ramach "Ferii zimowych na sportowo". W turnieju wzięły udział trzy zespoły: Gimnazjum nr 1 i dwa zespoły z Gimnazjum nr 2. Zespół z Gimnazjum ze Sławy nie dojechał z powodu obfitych opadów śniegu. Mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdym", 2 x 20 min. Celem imprezy było propagowanie aktywnego wypoczynku w czasie wolnym, wychowanie poprzez sport i respektowanie zasad "fair play". Puchary i dyplomy ufundowała Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 2 we Wschowie.
Gimnazjum nr 2 reprezentowali: Suszyński Jarek (3f), Stachowiak Jakub (3b) – kapitan, Malara Bartosz (3h), Pianowski Marek (3e), Liberski Paweł (3e), Drobnik Maciej (2d), Zgóralski Andrzej (2d), Syc Jakub (2d), Gadkowski Łukasz (3e) – bramkarz, Sadłoń Wojtek (2a).
Królami strzelców w Turnieju zostali egzekwio Suszyński Jarek i Stachowiak Jakub (po 6 goli).
I miejsce w turnieju wywalczyła I drużyna z Gimnazjum nr 2, II miejsce zdobył zespół z Gimnazjum nr 1, III miejsce - II zespół z Gimnazjum nr 2.

Zbigniew Filipowski

OTWARTY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO - Ferie zimowe 2009

W dniu 19.02.09 r. na sali Gimnazjum nr 2 we Wschowie został rozegrany turniej tenisa ziemnego. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 12 zawodników szkół podstawowych oraz gimnazjum ze Wschowy .
WYNIKI:

Kategoria chłopcy - wiek 8-11 lat
Miejsce :
1. Łukasz Rutkiewicz SP nr 1
2. Rafał Nowiński SP nr 1

Kategoria chłopcy wiek 12-14 lat
Miejsce:
1. Mateusz Sitarz SP nr 1
2. Michał Witkowski SP nr 2
3. Marcin Stefański SP nr 2
4. Jacek Ławniczak Gim. nr 2
5. Tomasz Sienkiewicz SP nr 2
6. Karol Joachimiak SP nr 2

Kategoria dziewcząt 13-15 lat
Miejsce:
1. Milena Szymańska Gim. nr 2
2. Marta Nowińska Gim. nr 1
3. Weronika Witkowska Gim. nr 2
4. Katarzyna Śliwa Gim. nr 2

Organizator turnieju mgr Damian Naskręt

 

INDYWIDUALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

16.02.2009 r. w ramach programu „ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO” odbył się w naszej szkole otwarty indywidualny turniej tenisa stołowego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Udział wzięło 21 zawodników z czterech typów szkół. Byli to uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, Szkoły Podstawowej w Przyczynie Górnej, Szkoły Podstawowej w Lginiu, Gimnazjum nr 2 we Wschowie oraz I Zespołu Szkół we Wschowie.
W poszczególnych kategoriach wiekowych I m. zajęli:

Szkoła Podstawowa - Iza Ciesielska oraz Przemysław Wojdyła (SP Lgiń),
Gimnazjum - Paulina Jurkowska oraz Adam Andrys (Gimnazjum nr 2),
Szkoła Ponad Gimnazjalna - Krzysztof Nowak (I Zespół Szkół);

Każdy zawodnik turnieju otrzymał nagrody oraz dodatkowo z listy startowej wylosowano cztery szczęśliwe osoby, które otrzymały specjalne prezenty imprezy. Wszystko to było możliwe dzięki życzliwości i hojności sponsorów. Serdeczne podziękowania składam na ręce:
p. Krzysztofa Jaska - właściciela sklepu „KAJA KOMPUTER”,
p. Ireneusza Mieżowca - przedstawiciela Biura Promocji i Rozwoju,
p. Pawła Lewandowskiego - właściciela firmy „TURBO”, oraz
Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania
Narkomanii.

ER i TJ

POWIATOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W czwartek 05.02.2009 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się powiatowy drużynowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Udział wzięło 8 zespołów (po cztery) w dwóch kategoriach. Dwa Zespoły Gimnazjum w Ciosańcu(dz. i chł.), Gimnazjum w Sławie (dz. i chł.) oraz Gimnazjum nr 2 we Wschowie – gospodarze turnieju. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” i wyłoniono po dwie najlepsze drużyny, które awansowały do kolejnego etapu – półfinału wojewódzkiego.
Kolejno miejsca zajęły, w kategorii dziewcząt:
I m.. Gimnazjum nr 2 we Wschowie – Paulina Jurkowska i Weronika Stanek (opiekun E. Radajewska)
II m. Gimnazjum w Ciosańcu 1 – Sandra Furmanek i Joanna Malcher
III m. Gimnazjum w Sławie – Ilona Zamróz i Alexandra Czopek
IV m. Gimnazjum w Ciosańcu 2 – Katarzyna Kmieciak i Ilona Bajon
W kategorii chłopców:
I m. Gimnazjum nr 2 we Wschowie – Adam Andrys i Błażej Młynkowiak (opiekun E. Radajewska)
II m. Gimnazjum w Sławie – Tobiasz Durczak i Dawid Kawka
III m. Gimnazjum w Ciosańcu 1 – Adam Bajon i Przemysław Frąk
IV m. Gimnazjum w Ciosańcu 2 – Mateusz Błaszczak i Klaudiusz Bajon

Gospodarz oraz sędzia główny turnieju:
Elżbieta Radajewska

LUBUSKA OLIMPIADA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

3 lutego 2009 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum im. L. Stępczaka w Sławie odbył się turniej piłki siatkowej chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Gimnazjalnej. W rozgrywkach uczestniczyły cztery zespoły: Gimnazjum nr 1 i nr 2 ze Wschowy oraz Gimnazjum ze Sławy i Szlichtyngowej.
Nasi zawodnicy w składzie: Golik Miłosz (3f), Oliwa Jakub (3f), Suszyński Jarek (3f), Gadkowski Łukasz (3e), Zubrzycki Szymon (3e), Andrys Adam (2g), Drobnik Maciej (2d), Bieleń Sebastian (2e), Rodziewicz Artur (2e) i Wojciechowski Kamil (2c) wywalczyli II miejsce.

Zbigniew Filipowski

Turniej Piłki Siatkowej

29.01.2009 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2. W turnieju brało udział 6 drużyn z 5 szkół: Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi, Gimnazjum Językowe, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Zana, I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica oraz w roli gospodarza Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II.
Po zaciętej i pełnej emocji walce czołowe miejsca zajęły:
I m. - I Liceum Ogólnokształcące - opiekun pani Ewa Nowak,
II m. - II Zespół Gimnazjum nr 2 - opiekun pani Elżbieta Radajewska,
III m. - I Zespół Gimnazjum nr2 - opiekun pani Elżbieta Radajewska.
Ponadto wybrano najlepszą szóstkę turnieju, typując najskuteczniejszą zawodniczkę z każdego zespołu. I tak statuetki otrzymały:
Joanna Jędrzejczak - I LO im. T.Zana, Aneta Gwóźdź - Gimnazjum nr 2, Izabela Jędrzejczak - Gimnazjum nr 2, Paulina Sikora - Gimnazjum nr 1, Justyna Obiegała - I Zespół Szkół im. St. Staszica oraz Monika Jeż - Gimnazjum Językowe.
Nagrody wręczali dyrektor Gimnazjum nr 2 p. Władysław Chilarski oraz p. Krzysztof Rękoś - przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.
Szczególne podziękowania należą się fundatorom nagród:
p. Krzysztofowi Jaskowi właścicielowi sklepu Kaja Komputer oraz
p. Pawłowi Lewandowskiemu właścicielowi firmy Turbo.

Organizator turnieju: Elżbieta Radajewska

 

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS I

W ramach projektu "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu" w dniach 16 i 18 grudnia 2008 r. w sali gimnastycznej OSiR rozegrano turniej piłki sitkowej chłopców (rocznik 1995). Organizatorem był UKS Promyk działający przy Gimnazjum nr 1 we Wschowie. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Językowe (działające przy LO im. T. Zana) ze Wschowy oraz Gimnazjum ze Sławy. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Nasz zespół zdobył I miejsce, a za nim w kolejności uplasowały się: Gimnazjum Językowe, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum ze Sławy. Do zwycięstwa przyczynili się: Krawczyk Paweł (1e), Wośkowiak Krystian (1f), Szułczyński Artur (1f), Gadkowski Bartosz (1f), Pawłowicz Mateusz (1f), Nowaczyk Piotr (1f), Cholewa Błażej (1f), Rzepka Piotr (1b), Zając Mariusz (1b), Kuppe Damian (1b).

Zbigniew Filipowski

Turniej Piłki Halowej klas I

Na przełomie października - listopada, został rozegrany Turniej piłki nożnej – halowej klas I. Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny, a mecze rozgrywano systemem każdy z każdym w czasie 2 x 12 min.
Z pośród 8 spotkań rywalizacji wyłoniono najlepszą drużynę w której skład wchodzą: Krystian Wośkowiak (kapitan), Mateusz Pawłowicz, Piotr Nowaczyk, Bartosz Gadkowski, Artur Szułczyński, Jakub Pietrzak i Błażej Cholewa. Zespół ten zdobył 12 punktów i nie przegrał żadego meczu, co zapewniło zajęcie pierwszego miejsca w szkole.
Królem strzelców z wynikiem 12 bramek został Krystian Wośkowiak z klasy 1f.

Powiatowy Turniej Koszykówki

Dominacja przerwana

Dnia 18 stycznia 2008 r. na sali OSiR Wschowa odbył się Powiatowy Turniej Koszykówki dziewcząt. Do walki o mistrzostwo powiatu stanęły drużyny gimnazjum nr 1 Wschowa, gimnazjum nr 2 Wschowa oraz gimnazjum ze Szlichtyngowej. Pod tablicą z gim. 2 królowała Żaneta Kubicka która znacznie przyczyniła się do zwycięstwa w całym turnieju swojej drużyny.
Było to historyczne zwycięstwo, bowiem to dziewczęta z gimnazjum nr 1 zawsze wygrywały te rozgrywki.
Zwycięskie gimnazjum nr 2 pod opieką pani Elżbiety Korczak reprezentowały: Ada Frąckowiak, Magda Hubert, Natalia Pluntke, Sara Nafalska, Patrycja Anders oraz Patrycja Borkowska.


Dzień później na hali sportowej gimnazjum nr 2 o zwycięstwo w turnieju walczyli chłopcy ze szkół we Wschowie oraz Szlichtyngowej. I ten dzień okazał się szczęśliwy dla "dwójki" która została mistrzem powiatu Wschowskiego. Królem strzelców został Krystian Naramski któremu w odniesieniu zwycięstwa pomogli: Maks Joachimiak, Przemek Wantuch, Tomek Dziubaty, Kacper Suchta, Rafał Śliwiński, Kacper Korczak, Kacper Korczak, Kuba Kubiak oraz Paweł Ciesielski.